K@pitał


Projekt „K@pitał” to podstrona internetowa działająca w ramach Centrum Badań i Studiów Marksistowskich (CBSM) ułatwiająca koordynację działań wolontariuszek i wolontariuszy pracujących nad digitalizacją (czyli udostępnieniem w postaci cyfrowej) polskiego przekładu opus magnum Karola Marksa – 3 tomów „Kapitału. Krytyki ekonomii politycznej” i „Teorii wartości dodatkowej” (tzw. IV tomu „Kapitału”).

Podstawą prac Projektu „K@pitał” są tomy 23-26 z wydania „Dzieł” Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, opublikowane w latach 1968-1984 przez wydawnictwo Książka i Wiedza.

Kolejne fragmenty „Kapitału” będą publikowane na niniejszych podstronach w dwóch formatach: pliku PDF (do jego otwarcia potrzebny jest w systemie operacyjnym Windows np. Adobe Reader, Foxit Reader lub PDF-XChange-Viewer; w systemie operacyjnym opartym na Linuksie pliki te są otwierane bez konieczności instalowania dodatkowych programów) i/lub pliku DjVu (do jego otwarcia potrzebny jest w systemie operacyjnym Windows np. DjVuLibre; w systemie operacyjnym opartym na Linuksie pliki te są otwierane bez konieczności instalowania dodatkowych programów).

Projekt „K@pitał” został zainaugurowany w październiku 2010 roku i prowadzony był przez osoby związane z Samokształceniowym Kołem Filozofii Marksistowskiej.

Zapraszamy do lektury: