Wiosenna aktualizacja [1] 2


BooksWraz z nadejściem wiosny 2015 r. na naszej stronie pojawiły się kolejne nowe publikacje przeznaczone dla wszystkich sympatyków i członków CBSM:

 • Helena Zand – Koncepcja budownictwa socjalizmu w myśli bolszewickiej
 • Helena Zand – Leninowska koncepcja partii: Studium historyczne
 • Karol Marks – Kapitał 1.1: Rezultaty bezpośredniego procesu produkcji
 • Stanisław Kozyr-Kowalski – Klasy i stany: Max Weber a współczesne teorie stratyfikacji społecznej
 • Terry Eagleton – Dlaczego Marks miał rację
 • Włodzimierz I. Lenin – Dzieła wszystkie, tom 29 [„Zeszyty filozoficzne”!]

Przy okazji informujemy, że członkowie CBSM podjęli działania w kierunku sformalizowania swojej działalności i powołania stowarzyszenia. Dostrzegamy wiele nowych możliwości wiążących się z podjętą decyzją 🙂 Szczegóły niebawem!


Leave a Reply

2 komentarzy do “Wiosenna aktualizacja [1]

 • Literat

  Witam ! Od kilkudziesięciu lat interesuj e się filozofią marksistowską. Z przykrością muszę zaznaczyć, że niektóre dzieła Karola Marksa – Fryderyka Engelsa nie otwierają się w formacie pdf … Mam tu na myśli dzieła które były wydane kiedyś w błękitnej oprawie . Pozdrawiam serdecznie.

  Czesław

  • strebski Autor wpisu

   Witaj Czesławie, a możesz powiedzieć coś więcej nt. trudności? Książki nie pobierają się poprawnie na komputer, czy już pobrane nie chcą się otwierać?
   Na wszelki wypadek przypominamy „wyciąg” ze strony http://marksizm.edu.pl/wydawnictwa/:
   „Publikacje na stronach CBSM tworzone są w dwóch formatach: (częściej stosowanym) PDF i (rzadziej stosowanym) DjVu. Aby móc otwierać te pliki:
   * Dla systemów Windows polecamy lekką przeglądarkę dokumentów Sumatra PDF, która otwiera zarówno pliki PDF, jak również DjVu (i wiele innych, związanych z technologią ebooków),
   * Dla systemów Android (tablety, smartphony itd.) polecamy szczególnie bezpłatny czytnik plików PDF i DjVu (i formatów ebookowych) o nazwie EBookDroid,
   * W systemach Linux oba rodzaje plików są domyślnie otwierane przez zawarte w poszczególnych dystrybucjach programy, tak więc nie zachodzi konieczność instalacji dodatkowego oprogramowania (jednakże wśród takowego polecamy szczególnie qpdfview).”

   Mam nadzieje, że powyższe pomoże! Pozdrowienia.