Reaktywacja Stowarzyszenia Marksistów Polskich


Banner SMP-2Szanowne Czytelniczki i Szanowni Czytelnicy literatury marksistowskiej, Przyjaciele Centrum Badań i Studiów Marksistowskich!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że przedsięwzięte jeszcze w ubiegłym roku działania osób związanych z Centrum Badań i Studiów Marksistowskich, ale także związanych z lewicową częścią Polskiego Towarzystwa Hegla i Marksa, Grupą Samorządności Robotniczej i dotychczasowymi członkami organizacji, o której zaraz powiemy, doprowadziły w połowie kwietnia 2016 roku do pełnej formalnej reaktywacji Stowarzyszenia Marksistów Polskich – najstarszej i jedynej polskiej organizacji naukowej skupiającej się na rozwijaniu i propagowaniu myśli marksistowskiej. Nasz udział w SMP jest więc zrozumiały sam przez się i stanowi naturalną kontynuację naszej dotychczasowej działalności.

Wszelkie informacje o Stowarzyszeniu Marksistów Polskich są do odnalezienia na jego stronie internetowej. W wyniku reaktywacji SMP i włączenia się w niego środowiska CBSM nasze dotychczasowe zasoby biblioteczne stają się częścią internetowej biblioteki marksistowskiej współtworzonej przez SMP. Całkowicie swobodny dostęp do wszystkich materiałów będzie przysługiwać członkom SMP płacącym regularnie składki członkowskie. Podobnie, nasze dotychczasowe działania wydawnicze popularyzujące marksizm będą od teraz wspólnie realizowane w ramach SMP.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do łączenia się w wysiłku na rzecz rozwoju myśli marksistowskiej w Polsce!

Leave a Reply