Pierwszy śnieg – pierwsze grudniowe pozycje 1


Wraz z pierwszymi grudniowymi opadami na strony CBSM spadły 4 nowe pozycje książkowo-źródłowe, z czego trzy z nich zasilają dział publikacji historycznych:

  • Henryk Cimek – Sojusz robotniczo-chłopski w Polsce 1918-1939;
  • Fryderyk Engels – List do Józefa Blocha w Królewcu, 21 września 1890 rok;
  • Józef Ławnik – Represje policyjne wobec ruchu robotniczego 1918-1939;
  • Henryk Słabek – O społecznej historii Polski 1945-1989.

Jest nam również bardzo przyjemnie móc ogłosić zakończenie gruntownych porządków na stronach (polegających na eliminacji zbędnego kodu), które stanowiły podstawę do pełnego wdrożenia nowej (i najbardziej optymalnej) „polityki” funkcjonowania CBSM. Bez wchodzenia w szczegóły: dotychczasowa biblioteka staje się niniejszym wirtualną czytelnią, dostępną dla wszystkich bez potrzeby zakładania konta/logowania/rejestracji. W najbliższych dniach sukcesywnie będą powracać „na półki” dotychczasowe publikacje, jak również zaczniemy już zamieszczać nowe materiały, których się zebrało co niemiara. Zostańcie z nami!


Leave a Reply

Komentarz do “Pierwszy śnieg – pierwsze grudniowe pozycje

  • Tadeusz Lemańczyk

    Ponieważ powyższa zachęta do studiowania mających ukazywać się sukcesywnie materiałów z pewnością zawiera w sobie także zachętę do ich komentowania, które niejednokrotnie przerodzi się tutaj w polemikę, chciałbym z rekomendowanego powyżej Listu Fryderyka Engelsa do Józefa Blocha w Królewcu wyeksponować fragment tyczący przyznania się przez Engelsa do nadmiernego niekiedy akcentowania przez niego i Marksa decydującego w historii momentu ekonomicznego. Idąc za tą radą Engelsa, unikajmy w naszych dyskusjach popełniania podobnych błędów.